Wyprawa / Dzień 7 / Singapur

przez Artur
0 komentarz

Relacja z pobytu w Singapurze jako część podróży do Nowej Zelandii. Dzień 7 wyprawy.


Dzień 7, Singapur

Kończymy zwiedzanie azjatyckiego tygrysa.

W tym ostatnim dniu pobytu rano pakujemy wszystkie rzeczy i prosimy w hotelu o późne wymeldowanie. Możemy zwolnić pokój dopiero o godzinie 15, super! Po pakowaniu idziemy na niewielki targ w pobliżu. Znaleźć tutaj można praktycznie wszystkie egzotyczne owoce, od papai, przez zielone i żółte mango, smocze owoce, aż do króla owoców, duriana.

Stragan z owocami

Stragan z owocami

 

Na pobliskim straganie jest kilkanaście różnych rodzajów duriana. Okazuje się, że durian w zależności od stopnia dojrzałości, zmienia smak i konsystencję (może być mało, lekko lub bardziej słodki, kremowy bądź bardziej cierpki).

Po wizycie na targu, idziemy do dzielnicy hinduskiej Little India. Na wąskich ulicach ciężko jest rozminąć się z wózkiem z falą przechodniów. Wszędzie jest bardzo dużo ludzi.

Dzielnica Little India

Dzielnica Little India

Kupujemy na straganie wielkiego kokosa i udajemy się na spacer do China Town na wielką michę azjatyckiej zupy. Mamy słabość do azjatyckiej kuchni i za każdym razem, gdy nadarza się okazja, próbujemy azjatyckich smaków 🙂

Ostatni raz przechodzimy się promenadą w pobliżu Marina Bay i oglądamy figurę Marliona, symbol Singapuru. Niestety jest w remoncie i widzimy tylko jej mniejszą postać.

Marlion, symbol Singapuru

Figura Marliona

Będzie nam brakować tego miasta. Jest w nim coś niezwykłego, taki dynamizm, czuć że miasto cały czas żyje i się rozwija. Mają na to wpływ również sami Singapurczycy. Ci których spotkaliśmy byli bardzo otwarci, pogodni i pomocni.

Za wzór można podać również wagę jaka przykłada się tu do natury, mimo olbrzymich przekształceń i budowli, wszędzie jest zielono.

Wszyscy w komplecie :)

Wszyscy w komplecie 🙂


Zostało nam kilka dolarów, może kiedyś trzeba będzie przyjechać je wydać 
My natomiast przenosimy się dalej, ku kolejnemu celowi naszej wyprawy.

 


Dzień 7 w obrazach

Wyprawa / Dzień 7 / Singapur
Uliczny krawiec w Little India
Budynek przypominający duriana
Budynek przypominający duriana
Palmy i wieżowce
Palmy i wieżowce
Azjatycka micha jedzenia
Azjatycka micha jedzenia
Marina Bay
Marina Bay

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

English EN French FR German DE Polish PL Spanish ES