Wyprawa / Dzień 22 / Rarotonga, Wyspy Cook’a

przez Artur
0 komentarz

Relacja z podróży do Nowej Zelandii i na Wyspy Cook’a. Dzień 22 wyprawy – Rarotonga, Wyspy Cook’a.


Dzień 22, Rarotonga, Wyspy Cook’a

Po porannym śniadaniu udajemy się na północną stronę wyspy. Po wyspie jeżdżą dwa miejskie autobusy. Jeden zgodnie, drugi przeciwnie do wskazówek zegara.

W niedzielę jeździ tylko ten zgodnie ze wskazówkami, wyłącznie w wyznaczonych godzinach. Niestety spóźniliśmy się kilka minut i musimy czekać aż autobus objedzie wyspę i wróci.

Idziemy więc w kierunku trasy autobusu. Po godzinie wsiadamy do nadjeżdżającego pojazdu.

Wyspa ma zaledwie 32 kilometry obwodu, przejazd schodzi szybko. Po drodze oglądamy inne rejony wyspy i lagunę z drugiej strony. Jest ładna, ale nie ma tam praktycznie plaży.

Gdy dojeżdżamy, okazuje się że w niedzielę wszystko jest zamknięte. Obchodzimy centrum i wchodzimy do katolickiego kościoła Saint Joseph, który w okazuje się być otwarty.

Wszystkie sklepy są zamknięte. Próbujemy znaleźć coś do jedzenia i idziemy na jedyną otwartą budkę z burgerami. Przy stołach chodzą łapczywe kurczaki czekające na okruchy wyrzucone przez ludzi 🙂

Po objedzie wracamy. Częściowo pieszo, bo do kolejnego autokaru jest 30 minut. Korzystamy z okazji i przechadzamy się po porcie, który znajduje się na północnej stronie wyspy.

Pierwszy raz widzimy papaje i awokado rosnące na wysokich drzewach.

Wieczór spędzamy na plaży i nocnym targu Muri Night Market. Targ jest otwarty tylko w określone dni tygodnia. To tutaj skupia się nocne życie tej malutkiej wyspy. Jest DJ, który gra muzykę, są lokalni mieszkańcy serwujący przygotowywane na miejscu dania.

Na wyspie spotkać można bardzo dużo psów i… kurczaków :). Te ostatnie chodzą przy domach, po plaży i budkach z jedzeniem.

Podobnie jak w Nowej Zelandii obowiązuje ruch lewostronny. Najpopularniejszym środkiem transportu jest skuter. W sklepach ceny są porównywalne do tych nowozelandzkich lub trochę wyższe. Przykładowo 12 jajek kosztuje 10NZD, a puszka Coca-Coli 3NZD. Ceny w sklepach są ustandaryzowane, zarówno na północnej jak i południowej stronie wyspy spotkaliśmy się z podobnymi cenami.

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

English EN French FR German DE Polish PL Spanish ES