Wizz Air rozważa bezpośrednie loty z Europy przez Atlantyk

przez Artur
0 komentarz

Niskokosztowa linia Wizz Air być może w przyszłości zaoferuje swoim pasażerom bezpośrednie loty z Europy do Nowego Jorku. 


Linia Wizz Air będąca największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej rozważa możliwość wprowadzenia lotów transatlantyckich. Połączenie uruchomione zostałoby pomiędzy Budapesztem a Nowym Jorkiem.

Ruch pasażerski na lotnisku w Budapeszcie może wkrótce wyprzedzić Pragę, a jeśli trend będzie się utrzymywać, może osiągnąć 30 milionów pasażerów do 2030 roku

poinformował József Váradi, prezes Wizz Air, podkreślając jak wielki potencjał oferuje Budapeszt. Dodaje:

W ostatnim roku turystyka (Budapesztu) wzrosła o ponad 7 procent, podczas gdy w Europie średnio wzrostu wynosiła 3-5 procent. Ruch pasażerki na lotnisku Budapest Liszt Ferenc International Airport wzrosł również ponad średnią 

Celem linii nie są tylko zagraniczni turyści. Plan zakłada także wzrost popularności lotów wśród samych Węgrów. To dlatego prezes Váradi widzi potencjał w odległych kierunkach, takich jak Nowy Jork, do których można by się dostać bezpośrednio z Budapesztu. 

We wrześniu, łączna ilość pasażerów Wizz Air wzrosła o 17,5 procent, dzięki czemu firma może kontynuować swój wzrost i stale rozszerzać sieć połączeń. Firma planuje dalsze inwestycje, m.in. W Polsce: dodanie kolejnego siódmego samolotu do gdańskiej floty, zapowiedź 3 nowych tras w tym jednej do nowego lotniska w Oslo. Oprócz tego na Węgrzech niedługo ruszy autorski program Wizz Air Pilot Academy, bazując na sukcesie podobnego programu prowadzonego w Polsce.

Źródło: Emerging Europe

Przeczytaj również

Zostaw komentarz

English EN French FR German DE Polish PL Spanish ES